Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Sezon wakacyjny już nadchodzi. Jeśli dalej nie masz sprecyzowanych planów, co do swojego letniego wyjazdu to jesteś w dobrym miejscu. W tym artykule przedstawiamy 3 ciekawe pomysły, jak możesz wykorzystać zbliżający się urlop.

Pogoda Jasło - dlaczego warto odwiedzić Podkarpacie latem?

Podkarpacie w południowo-wschodniej Polsce to miejsce cenne przyrodniczo i kulturowo. Latem połączenie tych dwóch czynników sprawia, że jest to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do odwiedzenia w kraju.

Zanim jednak zdecydujesz się na wyjazd, sprawdź pogoda jaslo.

Szczególnie uderzające są jego walory przyrodnicze. Samo słowo "podkarpacie" pochodzi od polskiego słowa oznaczającego "pod Karpatami". Góry te stanowią naturalną granicę oddzielającą Podkarpacie od sąsiednich regionów, ale w ich cieniu znajdują się lasy, pola, jeziora i rzeki - a wszystkie one oferują doskonałe możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, takie jak piesze wędrówki, spływy kajakowe, pływanie, wędkowanie i wiele innych.

Nie brakuje tu również atrakcji kulturalnych. W Stalowej Woli i Przemyślu znajduje się wiele zabytków, takich jak zamki i katedry, a w Krośnie - muzea, w których przechowywana jest historia regionu. Każde miasto ma też swoje własne lokalne skarby, takie jak kościoły czy dworki. To połączenie starego i nowego znajduje również odzwierciedlenie w corocznym Krośnieńskim Festiwalu Jazzowym i Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Przemyślu. Jednego możesz być pewien: na Podkarpaciu każdy znajdzie coś dla siebie.

Golf - gra kochana przez miliony

Golf to sport, który systematycznie zyskuje na popularności. Jego początki nie są co prawda dobrze znane, ale wiadomo, że po raz pierwszy został wprowadzony w Szkocji w 1488 roku. Rozpowszechnił się w Anglii, gdzie stał się bardzo popularny, a następnie rozprzestrzenił się na inne kraje europejskie. Dalszy rozwój gry nastąpił po wprowadzeniu jej do Stanów Zjednoczonych w 1793 roku przez oficerów armii brytyjskiej, którzy stacjonowali w Filadelfii.

W początkach istnienia golfa grali w niego głównie ludzie zamożni, ponieważ gra w niego była dość kosztowna. Dzisiaj najlepsze pola golfowe można znaleźć również w naszym kraju, a swoich sił w tej wyjątkowej dyscyplinie może spróbować każdy.

Rowerem przez Polskę

Podróż rowerem przez kraj to wspaniała przygoda. Planując taką wycieczkę, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze - nawet jeśli chcesz jechać szybko, powinieneś zaplanować więcej czasu na podróż niż myślisz - zdarzają się nieprzewidziane opóźnienia. Należy też pamiętać, że choć w większości kraju znajdziemy nowoczesne ścieżki rowerowe, to dalej spotkać miejsca ze słabymi nawierzchniami.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.