Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Aranżacja ogrodu to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Znalezienie idealnych mebli i dodatków pochłania sporo czasu i pieniędzy, a efekt nie zawsze jest taki, jak sobie wymarzyliśmy. Lepszym rozwiązaniem jest samodzielne zaprojektowanie i stworzenie wyposażenia ogrodu. Dzięki temu Twoja zielona przestrzeń nabierze dużo bardziej indywidualnego charakteru.

Proste i efektowne meble ogrodowe

Nie musisz być stolarzem, aby samodzielnie stworzyć zestaw mebli ogrodowych. Wystarczy, że posiadasz podstawowe narzędzia, kupisz odpowiednie materiały i możesz działać! Przy konstruowaniu krzeseł czy stołu do ogrodu ważne jest, by wziąć pod uwagę kilka elementów. Pierwszym z nich jest nośność. Aby krzesło czy stół przetrwały wiele sezonów, szkielet powinien być zrobiony z materiałów mogących wytrzymać ciężar dorosłego człowieka. Obszycie krzeseł powinno zostać solidnie do niego przytwierdzone, najlepiej więcej niż jednym szwem.

Drugim, równie istotnym aspektem jest ciężar samych mebli. Częste przekładanie drewnianego stołu czy krzeseł nie jest wygodne, ponieważ sporo ważą. Projektując meble ogrodowe, warto wziąć pod uwagę nieco bardziej nowoczesne rozwiązania. Do stworzenia szkieletu stołu czy krzeseł idealnie nada się rura aluminiowa, ponieważ jest bardzo lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała. Wybierając ten rodzaj tworzywa, masz pewność, że Twoje meble ogrodowe przetrwają niejedno gorące lato, a korzystanie z nich będzie czystą przyjemnością.

Kwiatowo–industrialna wariacja

Wiele odmian kwiatów to rośliny wieloroczne, cieszące oko przez długie lata. Niestety, nie można tego samego powiedzieć o donicach. Pojemniki te, zwłaszcza te zrobione z tworzyw sztucznych mają dość niską trwałość i wymagają częstych wymian. To z kolei pochłania czas, który możesz wykorzystać na relaks w swojej zielonej przestrzeni. Czy istnieje trwalsze rozwiązanie?

Oczywiście! Donice betonowe w rozmaitych kolorach i kształtach będą stanowić wspaniałą ozdobę każdego ogrodu. Są one niezwykle wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne (w tym również mróz), a także na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto ich nieco surowy wygląd będzie wspaniale kontrastował z kwitnącymi kwiatami. Donice betonowe to idealny wybór dla każdego, kto chce po prostu cieszyć się pięknem swojego ogrodu bez konieczności częstego przesadzania roślin.

Solidna altana bez wysiłku

Apetyt rośnie w miarę jedzenia – a skoro możesz stworzyć samodzielnie meble ogrodowe, to czemu nie altankę? Konstrukcja tego typu wspaniale chroni przed piekącym słońcem czy nawet lekkim deszczem. Decydując się na postawienie altany ogrodowej, warto pamiętać, że musi być odporna na różne warunki pogodowe. Silny wiatr może uszkodzić konstrukcję, a ulewny deszcz czy mróz osłabić jej stabilność. Jak temu zapobiec?

Najlepszym sposobem na wzmocnienie altany ogrodowej jest kątownik ciesielski. Łączniki te przymocowuje się do dwóch elementów, w ten sposób zapewniając im większą stabilność i wytrzymałość. Jest to rozwiązanie niezwykle tanie i szybkie, a przy tym bardzo efektywne. Zabezpiecz swoją altanę kątownikami ciesielskimi, aby mogła posłużyć Ci przez wiele pięknych lat.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.