Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Nie da się ukryć, że północna część kraju wielokrotnie porwała turystów w okresie wakacyjnym. Czasami jednak zapomina się, że jest to jedno z największych centrów biznesowych w całym kraju. Gdańsk, Gdynia i Sopot to nie tylko miejsca do wypoczynku na plaży, ale również możliwość rozwijania działalności gospodarczej na wielu szczeblach.

Od małych do wielkich

Trójmiasto bez wątpienia cieszy się dużym zainteresowaniem wielu potencjalnych przedsiębiorców. Mają oni na celu nie tylko leżenie w blasku słońca w lipcu i sierpniu, ale przede wszystkim ogromne wręcz możliwości. Ma na to wpływ szereg globalnych korporacji, które wybrały właśnie stolicę województwa pomorskiego na jeden z ich oddziałów. Znajdziemy tutaj zarówno liderów z sektorów finansowych i bankowych, ale również potentatów na rynku spożywczych czy detergentów. Bez wątpienia takie miejsca potrzebują odpowiedniej lokalizacji. Do takich miejsc znakomicie pasują wieżowce, do których czyszczenia niezbędny jest podnośnik koszowy. Gdańsk cały czas przyciąga do siebie również mniejsze przedsiębiorstwa, także ze względu na obecność graczy o zasięgu wręcz globalnym.

Połączenie z innymi krajami

W dzisiejszych czasach handel zagraniczny stoi na zdecydowanie wyższym poziomie, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Ma to duży związek przede wszystkim z wejściem Polski do Unii Europejskiej niemalże dwadzieścia lat temu. A w jaki sposób lepiej przetransportować liczne dobra, niż poprzez drogę morską? W taki właśnie sposób komunikacja Gdańska z takimi miastami jak Sztokholm, Tallin czy Helsinki przebiega znakomicie. Można importować oraz eksportować przez Morze Bałtyckie praktycznie wszystko, farby Pantone, ubrania czy też obuwie. Warto również wspomnieć o znacznie lepszej komunikacji w kontekście całego kraju. Dzięki zdecydowanie bardziej rozbudowanym drogom ekspresowym oraz autostradom w skali całego kraju dojazd do Gdańska zajmuje zdecydowanie mniej, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

W słonecznym blasku

Jednak ogromne dopływy pieniężne Trójmiasto zawdzięcza przede wszystkim turystom. To właśnie oni zostawiają ogromną część swoich pensji na zakupy smażonej ryby, olejków do opalania oraz wynajmowaniu miejsc do mieszkania na kilka lub kilkanaście dni. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ takie miejsca jak orłowski klif, plaża w Jelitkowie czy też Monciak na zawsze zapisały się na turystycznej mapie Polski. Warto wspomnieć także o Ergo Arenie, która na granicy Sopotu i Gdańska stanowi dom dla wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.