Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Nowe technologie i rozwiązania w budownictwie pojawiają się dość często. Ze względu na ryzyko inwestycyjne i problemy z właściwymi fachowcami często pozostają one jednak tylko sporadycznie stosowanymi ciekawostkami. Dzisiaj mamy dla was jednak coś zupełnie innego, czyli rozwiązania, które na prawdę można już wdrożyć.

Sterowanie numeryczne w służbie budownictwa

Na początek niezwykle wszechstronne i precyzyjne usługi obróbki materiałów, które tylko na pozór nie są w żaden sposób związane z budownictwem. Mowa oczywiście o technologii CNC. Tychy to jedno z miast, w których działają przedsiębiorstwa zajmujące się kompleksową obróbką i produkcją elementów z jej wykorzystaniem. Dla budownictwa to rozwiązanie idealne szczególnie pod kątem precyzyjnego wycinania lub dorabiania niestandardowych elementów metalowych. Coraz częściej bywa także używane w niestandardowej lub skomplikowanej obróbce stolarskiej. To świetne rozwiązanie zapewniające idealne spasowanie elementów oraz znacznie przyśpieszające tym samym pracę. Idealne do projektów unikalnych, przydatne jednak również w tych standardowych.

Wygodniejsza i trwalsza alternatywa dla betonowych studzienek

Kolejne, niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić, to alternatywa dla klasycznych studzienek. Jest nią wykonana z trwałego polietylenu studnia wodomierzowa, idealna do montażu nie tylko wodomierzy, ale także jako obudowa przepompowni lub dowolnej armatury wodociągowo-kanalizacyjnej. To rozwiązanie o konstrukcji modułowej, gwarantujące doskonałą szczelność i wieloletnią trwałość. Dzięki lekkiemu materiałowi użytemu w produkcji taka studzienka jest też lekka, nie sprawia więc trudności w transporcie czy montażu. Dodatkowo nie jest również wcale droższa. To świetna opcja, którą można wykorzystać nie tylko na niezabudowanych nieruchomościach wymagających montażu wodomierza, ale także przy domu czy na działce.

Trwale, ekologicznie i coraz mniej kosztownie - technologie naturalne

Na koniec coś znacznie większego, czyli cała kategoria technologii i rozwiązań budowlanych przyjaznych środowisku. Budownictwo naturalne nie jest nowością, w ostatnich latach staje się jednak w Polsce coraz to popularniejsze. Powoli na rynku pojawia się także coraz więcej specjalizujących się w nim wykonawców. Dziedzina ta jest niezwykle szeroka. Dotyczy zarówno rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak wykorzystująca paździerz konopny technologia hempcrete, jak i tych wykończeniowych. Tynki czy farby gliniane lub wapienne to świetne rozwiązania, mające wiele korzyści, nie tylko środowiskowych, ale też czysto praktycznych. Warto się nimi zainteresować.

Nowe technologie w budownictwie to niezwykle rozległy i żywy temat, który ciągle ewoluuje. W tym krótkim artykule przedstawiliśmy tylko krótką zajawkę paru rozwiązań. Po więcej zapraszamy do innych wpisów, znajdziesz w nich mnóstwo porad, nowinek i ciekawostek, dotyczących zarówno rozwiązań nowych, jak i tych już dobrze znanych.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.