Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

W ostatnim czasie można zanotować znaczny wzrost zainteresowanie granitem płomieniowanym. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to świetny materiał, który ma naprawdę wiele zalet. To właśnie dlatego warto wiedzieć, w jakich sytuacjach warto się na niego zdecydować i gdzie szczególnie znajdzie on swoje zastosowanie.

Dlaczego warto decydować się na granit płomieniowany?

Granit płomieniowany cieszy się naprawdę dużym uznaniem, co sprawia, że coraz częściej wybierany jest przy remontach, oraz budowach. Z powodzeniem można użyć go w wielu różnych pomieszczeniach. Oczywiście tak chętny wybór granitu płomieniowanego nie jest przypadkiem. Warto mieć bowiem na uwadze, że granit ma doskonałe właściwości. Przede wszystkim jest twardy i wytrzymały, co sprawia, że idealnie sprawdzi się w każdych warunkach. Również atmosferycznych, a to oznacza natomiast, że z powodzeniem może być stosowany również na zewnątrz, ponieważ na pewno wytrzyma nawet ujemne temperatury i nie popęka. Wystarczy prosta i szybka impregnacja odpowiednim preparatem i na pewno płytki z granitu płomieniowanego będą zachwycać każdego przez długi czas.

Dlaczego stosowane jest płomieniowanie?

Oczywiście nie każdy granit jest płomieniowany. Płomieniowanie to proces obróbki, który ma wpłynąć na wygląd i trwałość klasycznego granitu. Czym więc jest płomieniowanie? Jest to proces, któremu poddawane są płytki granitowe i polega on na poddawaniu granitu bardzo wysokiej temperaturze. Może ona sięgać aż 1300 stopni Celsjusza! Jak zatem po takim zabiegu wygląda granit płomieniowany? Przede wszystkim ich powierzchnia staje się o wiele bardziej matowa, szorstka i chropowata, ale sam granit staje się znacznie mocniejszy i wytrzymalszy. Jednocześnie nabiera również właściwości antypoślizgowych, co sprawia, że idealnie sprawdzi się on na przykład na schodach zewnętrznych. Warto jednak mieć na uwadze to, że kamień po takiej obróbce wymaga dodatkowej impregnacji.

Gdzie stosowany jest granit płomieniowany?

Była już mowa o tym, że granit płomieniowany staje się bardziej szorstki i zdecydowanie antypoślizgowy. Obie te cechy sprawiają, że idealnie sprawdzi się on na zewnątrz. W takim razie, gdzie można go zastosować? Na pewno na schodach zewnętrznych do domu. Oprócz tego często płytki z takiego granitu układa się na tarasach, oraz balkonach. Świetnie sprawdzają się one nawet w przypadku bardzo niskich temperatur, a do tego świetnie się prezentują. Na pewno sprawdzą się u osób, które mają wysokie poczucie estetyki i zależy im na dobranych dodatkach.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.