Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Przy każdym załamaniu pogody lub nagłej burzy martwisz się o swój ogród? Regularnie dbasz o kawałek swojego podwórka, a ulewne deszcze niszczą całą Twoją pracę? Jeśli codziennie martwisz się o kondycję swojego ogrodu, który każdorazowo zalewny jest przez złe odprowadzenie nadmiaru wody – zostań z nami i zapoznaj się z naszym artykułem, w którym podamy Ci kilka sprawdzonych rad – a nuż sprawdzą się one także u Ciebie.

Tonący ogród – jak go uratować?

Jeśli mierzysz się z problemem stojącej wody w swoim grodzie, najpewniej problem ten wynika z minimum jednej z tych trzech sytuacji – podtopienia od wód gruntowych, które spowodowane są długotrwałymi i powtarzającymi się ulewami; zalaniem, które powstaje na skutek utrudnionego odpływu powierzchniowego i słabej chłonności gruntu oraz powodzią spowodowaną ogromną ilością wody nagromadzonej w krótkim czasie, czyli np. podczas tak zwanego oberwana chmury. Regularne zalewanie ogrodu może mieć katastrofalne skutki dla wszystkich Twoich roślin. Ucierpieć mogą nawet na tym donice betonowe, trawnik, podjazd, a nawet fundamenty Twojego domu. Dlatego, jeśli sytuacja ta powtarza się u Ciebie systematycznie, to wiedz, że natychmiast musisz reagować!

Ogród pod wodą – poznaj nasze sprawdzone sposoby!

W sytuacji, gdy Twoje podwórko zalewne jest regularnie przez deszcze czy wody gruntowe, trzeba podjąć odpowiednie kroki, aby nie musieć mierzyć się w przyszłości z nieprzyjemnymi konsekwencjami tych zaniedbań. Jeśli sytuacja u Ciebie nie jest zbyt kolorowa, a mówić dosadniej – dramatyczna, sięgnąć musisz po najwyższy kaliber działania. Drenaż w tej sytuacji sprawdzi się najlepiej, jednak podczas takich prac potrzebne może być wsparcie specjalisty. Do wykonania takiego drenażu potrzebne są rury stalowe, choć egzamin powinna zdać także rura aluminiowa. Ważne jest, aby miejsce przekopać wystarczająco głęboko, do tego stopnia, aby ułożone rury miały spadek i mogły w odpowiedni sposób odprowadzać wodę gdzieś dalej lub zupełnie poza Twoje podwórko.

Inne sposoby na pozbycie się wody z podwórka

Dobrym sposobem może okazać się także pompa. Wybierz taką, która przygotowana została do właśnie takich zadań, czyli np. pompa szlamowa lub półszlamowa. Pompa tego typu posiada dodatkowe wzmocnienia i uszczelnienia, dzięki którym poradzi sobie ona także ze żwirem czy piaskiem, który dostał się do niej wraz z wodą.

Jeśli Twój ogród regularnie jest zalewny – reaguj. Doradź się specjalisty i wybierz rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się na Twoim podwórku. Zaniedbania mogą prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji, dlatego warto zacząć działać już teraz.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.