Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Wielu właścicieli domów zaczyna interesować się strychem, gdy chcą dodać do swojego domu wykończony pokój lub miejsce do przechowywania. Poddasza w domach z dachami wspartymi na wysokich ścianach, zwanych szczytami, mają jeden z największych potencjałów, ponieważ szczyty tworzą pionową przestrzeń na poddaszu.

Magazynowanie – sposób na zbędne rzeczy

Ściany szczytowe na poddaszu to doskonała okazja, aby dodać miejsce do przechowywania o pełnej wysokości na strychu. Zbuduj niestandardowe półki na ścianie szczytowej, w razie potrzeby zaprojektuj je wokół istniejących okien. Zrób krok dalej, budując niestandardowe szafki, aby pasowały do ​​​​przestrzeni. Zbuduj garderobę w rogu, obramowując dwie ściany i przywiązując je do istniejącego obramowania strychu lub opraw większą garderobę przy ścianie szczytowej. Nie przeocz przestrzeni pod okapem poddasza. Do wszelkich prac przyda Ci się spawarka laserowa. Tam, gdzie dach opada do podłogi, zbuduj ścianę kolanową kilka stóp od okapu i szafek wnękowych lub półek.

Sypialnia — funkcjonalne rozwiązanie

Ustawienie łóżka typu łoże małżeńskie lub inne dużych rozmiarów prostopadle do ściany szczytowej może być idealnym rozwiązaniem na poddasze. Stoliki nocne można wtedy ustawić po obu stronach, gdzie sufit może być niższy. W zależności od gabarytów poddasza i Twoich potrzeb możesz preferować ustawienie łóżeczka dziecięcego przy ścianie szczytowej równolegle do niej, tworząc przytulny kącik do spania. Planując sypialnie na strychu, warto pomyśleć o dodatkowej warstwie cieplnej. Izolacja natryskowa to coś, co może Ci się przydać. Warto poświecić nieco czasu na tego rodzaju prace.

Pokój rodzinny lub łazienka

Strychy z dwuspadowymi dachami można również przekształcić we wspaniałe przestrzenie dla rodziny, aby się gromadzić, bawić i odpoczywać. Przechowuj zabawki w przestrzeni pod okapem strychu. Zawieś telewizor na ścianie szczytowej lub umieść go niżej w przestrzeni pod okapem. Jeśli zajęcia w Twojej rodzinie są szczególnie hałaśliwe, rozważ wypełnienie wnęk między legarami podłogowymi wdmuchiwaną izolacją i pokrycie podłogi wykładziną. Zminimalizuje to hałas w pokojach poniżej. Do wszelkich prac na wysokości będziesz potrzebował różnych sprzętów. Mieszkając na Pomorzu, podnośniki Gdańsk są sprzętami, które mogą Ci się przydać. Oprócz pokoju rodzinnego możesz strych zaadoptować na łazienkę. W zależności od tego, ile miejsca na poddaszu chcesz przeznaczyć na swoją łazienkę, możesz zbudować stojący prysznic przy ścianie szczytowej lub umieścić wannę wzdłuż ściany szczytowej pod oknem. Inne opcje obejmują wsunięcie niskoprofilowej wanny w przestrzeń pod okapem strychu. Planując łazienkę na poddaszu, rozważ umieszczenie jej bezpośrednio nad łazienką lub kuchnią na piętrze poniżej. Ograniczając odległość od starej instalacji do nowej, zminimalizujesz wydatki.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.