Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Chcesz odświeżyć wygląd swojego domu? A może myślisz o tym, żeby nadać mu nowy, odważniejszy wygląd? Zmiana elewacji z pewnością odmieni oblicze twoich czterech ścian na zewnątrz. A w środku możesz pomyśleć o malowaniu lub ciekawych tapetach. Ale jak się zabrać za planowanie takich zmian?

Malowanie elewacji domu - od czego zacząć

Przede wszystkim musisz określić, jak duże zmiany planujesz. Jeśli chcesz odnowić całą elewację domu, konieczne może się okazać wynajęcie ekipy specjalistów. Oni dysponują odpowiednimi narzędziami i sprzętem, dzięki któremu remont przebiegać będzie sprawnie i bezpiecznie. W przypadku prac na wysokości potrzebny może się okazać podnośnik koszowy. Gdańsk jest jednym z tych miast, gdzie wybór fachowców z odpowiednim zapleczem jest stosunkowo duży.

Rozmawiając z ekipą remontową, ustal, jakie materiały będą potrzebne i jaka metoda malowania przyniesie najlepsze efekty. Dzięki temu unikniesz niespodzianek i rozczarowań w trakcie lub po wykonaniu usługi.

Wybierz najlepsze kolory farb

Wybór koloru farb do domu ma ogromne znaczenie. W zależności od producenta i rodzaju farby, dostępne będą różne palety barw. Na zewnątrz wybór może zależeć od elementów otoczenia. Naturalne zielenie i beże współgrają z ogrodową roślinnością. Ale możesz postawić na wyróżniające się, jaskrawe barwy, które sprawią, że Twój dom będzie się wyróżniał i nie będzie można oderwać od niego oka. W pomieszczeniach najlepiej dobierać barwy do panującego w danym pokoju klimatu. Stonowane kolory relaksują, żywe dodają energii.

A co jeśli nie znajdziesz w próbniku takiego koloru, jaki szukasz? Postaw na farby pantone. To oferta dostępna w mieszalniach farb, gdzie możliwe jest skomponowanie niespotykanych kolorów. To droższa opcja, ale gwarantuje stuprocentowe zadowolenie z otrzymanego efektu. Możesz też podjąć się eksperymentu, kupić białą farbę i barwniki, a następnie spróbować samemu znaleźć barwę, o której marzysz.

Diabeł tkwi w szczegółach

W malowaniu domu ważna jest dbałość o szczegóły. Proste linie, czyste framugi czy listwy podłogowe to nie wszystko. Malując elewację, zdecyduj się na malowanie kominów na pasujący kolor. Dobrze też jest odświeżyć ramy okienne, balustrady wokół domu i inne malowane elementy. Doda im to blasku i intensywności, dzięki czemu Twój dom będzie lśnił z daleka i cieszył mieszkańców okolic. Zadbany budynek może być prawdziwą ozdobą sąsiedztwa.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.