Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Styl industrialny zdobył serca wielu osób. Ten trend jest wykorzystywany w domach i mieszkaniach, jak i w hotelach oraz restauracjach. Cechuje się przede wszystkim dużą przestrzenią, a także wykończeniem z cegły lub betony. Na pierwszy rzut oka pomieszczenia w stylu industrialnym mogą wydawać się chłodne i mało przytulne, jednak odpowiednia aranżacja sprawia, że wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru i potrafi zrobić ogromne wrażenie.

Meble w stylu industrialnym

Meble we wnętrzu urządzonym w stylu industrialnym powinny być przede wszystkim funkcjonalne, a także nie powinno być ich zbyt wiele. Styl ten charakteryzuje przede wszystkim minimalizm. Dużą popularnością w tego typu wnętrzach cieszą się stare, odnowione meble wykonane z drewna. Świetnym rozwiązaniem jest także stworzenie niestandardowych mebli, wykorzystując na przykład stare drewno z rozbiórki. Meble wykonane z takiego materiału z pewnością zachwycą niestandardowym wyglądem i idealnie wpasują się do klimatu wnętrza.

Aranżacje ścienne

Do najbardziej popularnych rozwiązań, które są niejako znakiem rozpoznawczym stylu industrialnego zalicza się przede wszystkim aranżacje ścienne wykonane z płyt betonowych. Cechuje się on wysoką jakością i trwałością, a dodatkowo daje ogromne możliwości aranżacyjne. Kolejną popularną aranżacją ścienną jest imitacja cegły z fugą. W połączeniu z betonową ścianą otrzymujemy stylowe i loftowe wnętrze. Mimo, że styl industrialny cechuje prostota i minimalizm, często pojawiają się w nim różnego rodzaju dodatki, jak sofa o wyrazistym kolorze czy oryginalne oświetlenie. Bardzo popularne są zwłaszcza żarówki powieszone na czarnych kablach. Świetnie sprawdzą się także dodatki wykonane ze szkła lub drewna, jednak należy pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością.

Funkcjonalne rozwiązania

Styl industrialny to przede wszystkim wykorzystywanie naturalnych materiałów, jak drewno, cegła i beton. Do budowy domu w tym stylu warto również wykorzystać ekologiczne materiały budowlane. Obecnie dostępnych jest wiele technologii, które wykorzystuje się do budowy domów. Świetnym rozwiązaniem wydaje się być wykorzystywanie nisko przetworzonych materiałów, jak słoma, drewno czy glina. Budowa domu przy użyciu naturalnych surowców świetnie wpasuje się w styl industrialny panujący we wnętrzu domu.

Styl industrialny to idealny pomysł dla osób odważnych, którym zależy na oryginalnym i funkcjonalnym wnętrzu. Pomieszczenia wykonane w tym stylu są ponadczasowe i zachwycają swoją prostotą.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.