Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Po latach użytkowania książki jest zawsze są w najlepszym stanie czasami potrzebują odświeżenia mamy na rynku oczywiście profesjonalne firmy które się tym zajmują a jednak i ty możesz zrobić to samemu w domu Wystarczy tylko posiadać kilka kluczowych komponentów które pomogą ci uczynić twoją książkę idealną sprawdź co dzisiaj dla ciebie przygotowaliśmy

Oryginalne grawerowanie może sprawdzić się świetnie

No dobrze, zacznijmy od kwestii tytułu. Z czasem tytuł książki potrafi się ścierać. Nie widzimy już dobrze literek, ich kształtu czy koloru. W takich momentach warto postawić na grawerowanie laserowe. Dzięki niemu tytuł książki zostanie utrwalony na stałe w materiale okładki. Jeżeli zastanawiasz się, czy to dobry pomysł, to już teraz możemy cię co do tego zapewnić. Twoje podejście powinno być dyktowane przede wszystkim dbałością o książkę ale też estetyką. Estetyczny wygląd tytułu okładki bardzo się liczy. Zwróć uwagę na to, aby wszystko zostało wykonane dokładnie. Takie grawerowanie ciężko później cofnąć. A my chcemy, żeby książka wyglądała perfekcyjnie, bez absolutnie żadnych skaz. To oczywiście możliwe. Wystarczy tylko dobra praktyka lub wybranie się do specjalisty, który grawerowanie ma w małym paluszku.

Wymień koniecznie kapitałkę

Jeżeli chcesz, aby twoja książka wyglądała doskonale i jednocześnie trzymała się bardzo dobrze, to wymiana jednego elementu jest tutaj niezbędna. Kapitałka introligatorska to podstawa w zadbaniu o stan naszej książki. Jeżeli chcesz żeby książka wyglądała doskonale, ale też służyła Ci przez kolejne długie lata, koniecznie postaw właśnie na nią. Nie trzeba wiele, aby zyskać doskonały efekt, ale pamiętaj, żeby mieć także na uwadze to, żeby kapitałka była dobrze przymocowana. Jeżeli nie będzie dobrze przymocowana, Twoje starania pójdą na marne, a tego byśmy stanowczo nie chcieli. Zadbaj więc o stan swoich książek i nie pozwól im się rozwarstwić. Latające strony czy wyrwane strony to chyba najgorsze, co może Cię spotkać. Nasze serce wręcz płacze na widok takiej książki.

Nie zapominajmy o użyciu odpowiednich farbek

Zadbajmy jeszcze o stan okładki. Przydadzą się tutaj farby pantone. Dzięki nim pomalujesz okładkę na zupełnie nowy kolor. Możesz też odświeżyć stary i wykorzystać przy tym dane farby. Nie ma tutaj większych przeciwwskazań, które zabraniałyby Ci zastosowania porządnych farbek. Spróbuj podejść do tego właśnie w taki sposób, a na pewno nie doznasz zawodu. Jesteśmy wręcz przekonani, że książka będzie wyglądać jeszcze lepiej niż przedtem. Tak odświeżone wydania możesz również sprzedawać na portalach aukcyjnych. Takie perełki będą sprzedawały się naprawdę dobrze.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.