Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Urządzanie łazienki to spora inwestycja i nie lada wyzwanie. Producenci zasypują nas różnego rodzaju płytkami, a my tracimy głowę i nie wiemy, na którą wersję się zdecydować. Często niestety kierujemy się ładnym wyglądem, ale za to niską ceną. Prowadzi to do tego, że płytki są słabej jakości i niestety niezbyt odporne na uszkodzenia mechaniczne, czy działanie wysokich temperatur. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie płytki wybrać i czym się kierować przy ich wyborze. Zapraszamy do lektury!

Jaki materiał wybrać na płytki do łazienki?

Płytki w łazience nie tylko powinny prezentować się elegancko, ale przede wszystkim być trwałe, odporne na uszkodzenia oraz działania zmiennych temperatur, jak i również łatwe w czyszczeniu. Ciekawym pomysłem jest granit płomieniowany, jest niezwykle trwały i uniwersalny, a ponadto bardzo dobrze się prezentuje. Z chęcią używany jest także do wykończenia schodów wewnętrznych oraz zewnętrznych. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest gras, który używany jest do wykończenia ścian, ale i podłóg. Glazura to cienki rodzaj płytek, dlatego stosowany jest głównie na ścianach, natomiast terakota znajduje zastosowanie głównie, jako wykończenie podłogi.

Kolorystyka, wzory, kształty

W jakim klimacie zostanie urządzona nasza łazienka? Pamiętajmy, że wybór musi współgrać nie tylko z wnętrzem, ale i całym domem. Świetną propozycja są na pewno jasne, duże płyty. Odbijają światło i oddają wrażenie świeżości, czystości oraz przestrzeni. Natomiast jeśli zdecydujemy się na ciemne płytki, warto je połączyć z odrobinę jaśniejszymi. Do wyboru mamy różne kształty i rozmiary. Pamiętajmy, że jeżeli zdecydujemy się na małe płytki, będziemy mieli też więcej fug, a one są ciężkie do utrzymaniu w czystości. Podstawowe płytki to te w kształcie prostokąta lub kwadratu, sprawdzają się w każdej łazience.

Płytki do łazienki - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Wybierając odpowiednie płytki do łazienki musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych parametrów. Wielkość płytek, mająca znaczenie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Materiał, z którego zostały wykonane, powinien być wytrzymały i łatwy w utrzymaniu czystości. Ważne są wzory oraz faktura, muszą wpasowywać się w charakter wnętrza i współgrać z meblami i gadżetami znajdującymi się w pomieszczeniu. Wybierając płytki do łazienki dokonujemy inwestycji na długie lata, dlatego też cena powinna zejść na drugi plan. Jakość oraz komfort zawsze powinny być dla nas priorytetem.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.