Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

W ostatnich latach kamień jest bardzo często wykorzystywany do różnych konstrukcji. Materiał ten głównie kojarzy się z elegancją, trwałością oraz bogactwem. Kamień wykorzystywany jest na przykład do produkcji schodów wewnętrznych oraz zewnętrznych. W poniższym artykule opisujemy cechy schodów granitowych oraz marmurowych. Zapraszamy do lektury!

Jakość i trwałość schodów granitowych

Granit jest skałą magmową powstającą w ponad 1400 stopni Celsjusza. To właśnie dzięki temu procesowi granit ma takie niezwykłe właściwości wytrzymałościowe. Wybierając schody granitowe, możemy mieć pewność, że będą one odporne na zarysowania oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na wysoką chłonność różnych cieczy idealnie one spełniają funkcję na terenach zewnętrznych. Kolejną zaletą tego materiału jest łatwość jego obróbki. Dzięki temu schody wykonane z tego materiału można z łatwością zaprojektować wedle indywidualnych potrzeb klienta. Schody wykonane z granitu mogą pełnić swoją funkcję również we wnętrzach. Schody tego typu stosowane są przez projektantów w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach.

Jakie różnice występują między marmurem a granitem?

Omawiając schody wykonywane z kamieni, nie sposób nie wspomnieć również o schodach marmurowych. Wybierane są one przez klientów zwłaszcza ceniących sobie klasyczne i eleganckie style. W przypadku takich aranżacji marmur jest wybierany z uwagi na to, że postrzegany jest jako materiał szlachetny oraz luksusowy. Ogromną zaletą również schodów wykonanych z marmuru jest ich reprezentatywny wygląd, który powstaje na skutek nieregularnych wzorów. Bogata gama kolorystyczna na rynku powoduje, że schody będą pasować do wielu aranżacji wewnętrznych. Wybierając takie schody, możemy mieć pewność, że posłużą nam one przez wiele lat.

Jakie schody wykonane z kamienia będą najlepsze?

Schody wykonane z kamienia to bez wątpienia najlepsza inwestycja budowlana. Jeżeli interesują Cię trwałe schody, to schody granitowe będą najlepsze. Na rynku możemy spotkać wiele schodów z różnych kamieni, dlatego każdy klient wybierze coś dla siebie. Decyzja o wyborze schodów głównie będzie zależeć od wymagań oraz potrzeb. Należy wspomnieć także, że zakupione schody z kamienia nie tylko są ozdobą domu, lecz także wykazują się niezwykłą funkcjonalnością. Schody wykonane z granitu są odporne na warunki atmosferyczne, dlatego mogą jak najbardziej być zamontowane na zewnątrz. Schody natomiast z marmuru lepiej pasują do wnętrz ze względu na swoją kolorystykę, która utożsamia się z prestiżem oraz luksusem.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.