Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Ekologiczne podejście do wystroju i wykończenia wnętrz to już nie tylko moda, a styl życia wielu ludzi. Korzystanie z rozwiązań wspierających ochronę środowiska jest niejako naszym obowiązkiem, jako obywateli Matki Ziemi. Jak urządzić salon właśnie w takiej stylistyce? Przygotowaliśmy dla was kilka inspiracji!

Wybór odpowiednich materiałów

Decydując się na wykończenie i urządzenie domowej przestrzeni w stylu ekologicznym, trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie surowce i materiały. Gdzie ich szukać? Tak naprawdę każdy dobry sklep budowlany ma w swoim asortymencie tego typu produkty. Podczas zakupów kieruj się przede wszystkim składem poszczególnych materiałów oraz ich pochodzeniem. Warto dodać, że ekologiczne materiały budowlane wyróżniają się wyższą jakością i są po prostu bardziej estetyczne od standardowych produktów. Ich cena może być co prawda delikatnie wyższa, ale w ogólnym rozrachunku nie wpłynie to znacząco na koszty całego remontu czy budowy.

Nowoczesne ściany ekologiczne

O ile dodatki i meble łatwo jest dobrać pod kątem ekologicznej stylistyki, to z wykończeniem ścian wiele osób ma problem. Wystarczy jednak zastosować farby wyprodukowane z surowców wtórnych, które dodatkowo są bardziej odporne na ścieranie i zmywanie. Nie tracą zatem naturalnego koloru zbyt szybko, jak dzieje się to w przypadku klasycznych pigmentów. Dobrym rozwiązaniem jest również niezwykle efektowna i estetyczna biała cegła z fugą, którą możesz zastosować na frontowej ścianie swojego salonu. Taki zabieg sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przestronne, a jednocześnie utrzymane w nowoczesnym klimacie.

Okna pro eko

Czy wiesz, że nawet twoje okna mogą być ekologiczne? Rozwój nowoczesnych technologii w branży budowlanej sprawił, że na rynku dostępnych jest szereg produktów tego typu. Nie są one droższe od tradycyjnych szyb czy plastików, a zapewniają niezwykłą trwałość i świetny efekt wizualny. W salonie świetnie prezentować się będą również drewniane okiennice i ramy, które najczęściej występują w przypadku okien EKO. Co ważne, bez problemu zamontujesz na nich rolety antywłamaniowe. Częstochowa czy Warszawa – tego typu produkty dostępne są w każdym mieście. Wystarczy odnaleźć odpowiednią firmę w Internecie i poprosić o przedstawienie oferty.

Coraz więcej osób decyduje się na aranżację swojego domu w stylu EKO. Dzieje się tak nie tylko z uwagi na możliwość przyczynienia się do ochrony środowiska, ale również ze względu na lepszą jakość produktów ekologicznych oraz ich walory estetyczne.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.