Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Ekologia to w ostatnim czasie nie tylko moda, ale przede wszystkim obowiązek każdego obywatela Ziemi. Nic więc dziwnego, ze coraz więcej osób stara się podchodzić ekologicznie do każdej życiowej kwestii, również tej dotyczącej budowy i urządzania domu oraz ogrodu. Dziś podpowiadamy, jak zbudować solidną ogrodową altanę w stylu eko!

Oszczędność materiałów

Ekologia to przede wszystkim oszczędzanie materiałów i wykorzystywanie tego, co już zostało wyprodukowane. Dzięki temu fabryki i tartaki działają nieco wolniej, a matka natura może odetchnąć chociaż na chwilę. Ale jak się to ma do budowy altany? Otóż wystarczy poszukać wokół siebie materiałów, które na pozór wydają się nadawać już tylko do utylizacji. Do postawienia altany w ogrodzie możesz np. wykorzystać stare drewno z rozbiórki, które bardzo często jest naprawdę wysokiej jakości. Dzięki temu oszczędzisz nie tylko zdrowie planety Ziemi, ale także pieniądze!

Zrezygnuj z murowanych ścian

Produkcja cegieł odbywa się w specjalnych cegielniach, które są oczywiście fabrykami i na swój sposób zanieczyszczają środowisko. Z tego powodu w Polsce rozwija się rynek domów szkieletowych. Jeśli nie czujesz konieczności stawiania murowanych ścian w swojej altanie, postaw na drewno. A jeżeli marzy ci się efekt w stylu retro, to doskonałym rozwiązaniem będzie imitacja starej cegły wykonana np. z gipsu lub cementu. Doda twojej altanie odpowiedniego klimatu, a ty obejdziesz się bez inwestycji w ciężką, tradycyjną cegłę!

Przemyśl inne materiały

Do budowy ogrodowej altany nie wystarczy samo drewno i trochę cementu. Aby budynek był użyteczny przez wiele lat, musi być to solidna konstrukcja, zbudowana zgodnie z wcześniej przemyślanym projektem. Warto oczywiście wybrać materiały najlepszej jakości, takie jak różnego rodzaju kleje, rozpuszczalniki, farby i impregnaty do drewna. Jeśli zależy ci na wsparciu ochrony środowiska, postaw na ekologiczne materiały budowlane, które bez problemu dostaniesz w każdym dobrym sklepie budowlanym. Część produktów możesz również odkupić od sąsiadów, którzy np. zamierzali je wyrzucić lub schować na dnie piwnicy. Takie działania to także wsparcie ekologii!

Ogrodowa altana to miejsce wypoczynku, relaksu i spotkań z najbliższymi. Aby spędzany w niej czas przebiegał jeszcze przyjemniej, warto mieć świadomość, że została wybudowana zgodnie z ekologicznymi standardami. Koniecznie przemyśl tę kwestie, jeśli w najbliższym czasie planujesz budowę ogrodowego domku!

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.