Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Poruszanie się po mieście samochodem nie należy wcale do najprostszych spraw. Korki uliczne, prace budowlane i remontowe, niezliczona ilość pojazdów na drogach. Największą jednak grozę w kierowcach budzi zawsze znalezienie wolnego miejsca do parkowania, co nie jest czasem łatwe nawet pod ich własnym blokiem. Jakie jest na to rozwiązanie?

Parking pilnie strzeżony

W miastach, szczególnie tych o wysokiej atrakcyjności pod względem turystycznym, kłopot z zaparkowaniem samochodu dotyka nie tylko przybyłych na zwiedzanie turystów, ale też i samych mieszkańców. Bardzo często zdarza się, że podjeżdżając pod budynek, w którym mieści się nasz zakład pracy, nie mamy gdzie bezpiecznie zostawić samochodu. W takim momencie najlepszym wyjściem, które oszczędzi nam sporo czasu, energii i stresu, jest korzystanie ze strefy płatnego parkowania, przypisanej do danego obiektu. Dzięki temu nie tylko zyskujemy pewność, że nasze miejsce będzie zawsze na nas czekało, ale także świadomość, że przez cały czas nasz pojazd jest pod obserwacją pracownika parkingowej ochrony.

Miejsca parkingowe na miarę potrzeb

Zapotrzebowanie na miejsca parkingowe rośnie w miastach z roku na rok. Rozwijające się miejskie aglomeracje, nowe osiedla, kolejne punkty usługowe i zakłady oferujące miejsca pracy. W wyniku tych dynamicznych przemian obserwuje się tendencję wzrostową we wdrażaniu inwestycji, których celem jest udostępnienie nowych stref parkingowych. Nie mówimy tu tylko o stawianiu parkometrów i wprowadzaniu ograniczeń w ruchu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się plany budowy wielopoziomowych parkingów, które pomieszczą setki pojazdów różnego gabarytu. Przy tego rodzaju inwestycjach konieczne jest oczywiście użycie odpowiedniego sprzętu jak na przykład windy budowlane na wynajem. Bez ich wykorzystania, stawianie kilkupiętrowych masywnych konstrukcji raczej nie miałoby szansy na sprawną realizację, a przecież wszyscy wiemy, że czas to pieniądz.

Parkingi w strefie ścisłego zabudowania

Jedną z tak prężnie rozwijających się infrastruktur jest infrastruktura trójmiejska. Na terenie Gdańska, Gdyni i okolic od wielu lat prowadzone są prace modernizacyjne. Szczególnie w obrębie gdańskiego starego miasta widać stopniowo zachodzące zmiany. Pojawiają się kolejne kompleksy hotelowe, które oferują swoim gościom podziemne parkingi. Jedną z takich inwestycji jest powstająca na terenie Wyspy Spichrzów Granaria, w której powstawaniu wykorzystuje się nowoczesny sprzęt budowlany, w tym podnośniki Gdańsk, dzięki którym wznoszenie budowli, będących współczesnym odbiciem dawnej architektury tego miejsca, jest zdecydowanie prostsze i szybsze.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.