Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Większość osób przy okazji brania kredytu na zakup mieszkania lub domu zwraca uwagę przede wszystkim na koszt zakupu. Nie można jednak zapominać o niezwykle ważnym aspekcie dla każdego z nas, którym jest wystrój Twoich czterech ścian. Możemy stworzyć każde pomieszczenie w zupełnie unikatowy sposób, dzięki któremu faktycznie poczujemy się jak w domu.

Pierwsze wrażenie

Wielokrotnie traktujemy przedpokój jako miejsce, w którym zostawiamy swoje buty oraz kurtki. Nie mniej nie więcej, w stu procentach funkcjonalna przestrzeń. Wejście do domu powinno jednak kojarzyć się z czymś znacznie przyjemniejszym, niż tylko przestrzeń użytkowa. Bardzo często dodaje się w tym pomieszczeniu lustro, które może nadać pewnego rodzaju charakteru nie tylko holowi, ale także całemu mieszkaniu. Sporo osób decyduje się na umieszczenie oryginalnych roślin na parapetach, a także dodania fotela, dzięki czemu w bardzo łatwy sposób założymy obuwie niezależnie od pory roku. Takie elementy jak płytki marmurowe, cegła na ścianach czy grafitowe kafle z podgrzewaną podłogą również mogą bardzo pomóc.

Głowna przestrzeń

W salonie odbywa się całe życie rodzinne. Warto wypracować takie relacje, aby zamiast nastolatków zamykających się w sypialniach z telefonami w ręku móc cieszyć się ich towarzystwem w dużym pokoju. Zazwyczaj jeden element wyposażenia domowego znajduje się w centrum, a pozostałe meble skupione są według jego umieszczenia. Najczęściej mówimy tutaj o telewizorze, jednak coraz większa część społeczeństwa decyduje się na rezygnację z elektroniki na rzecz ciepła, jakie zaoferować może wyłącznie prawdziwy kominek. Co jeszcze powinno się znaleźć w naszym salonie? Przede wszystkim miejsce do wypoczynku. Najczęściej pojawia się tam kanapa, aczkolwiek mnóstwo ludzi sympatyzujących z dobrą literaturą wstawi rozkładany fotel, na którym można delektować się swoją ulubioną książką.

Przygotowywanie posiłków

Być może salon na pierwszy rzut oka kojarzy się z sercem domu, ale bardzo niedocenianym miejscem jest kuchnia. To właśnie tam spędzamy mnóstwo czasu. Osoby przygotowujące obiad lub kolację są niejako przywiązane do patelni lub piekarnika, dlatego reszta domowników często siada przy kuchennym stole, żeby rozmawiać o wszystkim i o niczym. Dlatego właśnie kuchnia powinna być czymś więcej niż tylko miejscem ze sprzętem AGD i akcesoriami. Można poprzez odpowiedni dobór mebli sprawić, że otrzyma ona niezwykły charakter, który będzie kojarzyć się każdemu przede wszystkim z ciepłem.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.