Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Okres wiosenno-letni to doskonała okazja na krótkie, weekendowe wyjazdy z rodziną lub przyjaciółmi. W Polsce dostępnych jest wiele atrakcji, które doskonale sprawdzą się na krótki urlop. Sprawdź pomysły na ciekawy weekend w Polsce!

Weekend w Karkonoszach

Kilka dni urlopu to doskonała okazja, aby odwiedzić Karkonosze, czyli najwyższe pasmo górskie Sudetów. To doskonałe miejsce nawet dla osób, które nie posiadają zbyt dużego doświadczenia górskiego. Znajdziemy tam szlaki turystyczne doskonałe dla rodzin z dziećmi i mniej doświadczonych wędrowców. W okolicznych miejscowościach możemy znaleźć wiele ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych. Do najbardziej popularnych miejscowości możemy zaliczyć między innymi Karpacz. To miejscowość doskonała na wypad we dwoje, z przyjaciółmi lub rodziną. Ma do zaoferowania wiele zabytków i restauracji serwującymi pyszne dania. Inną, równie ciekawą miejscowością jest Szklarska Poręba, z której możemy ruszyć wyciągiem na Szrenicę.

Aktywny weekend w Polsce

Polska ma do zaoferowania wiele miejsc dla miłośników aktywnego wypoczynku. Znajdziemy wiele szlaków turystycznych, jeziora, lasy czy morze. Możliwości jest wiele! Wycieczka rowerowa, górskie wędrówki czy sporty wodne - to wszystko jest możliwe podczas krótkiego, weekendowego wyjazdu. Na liście, na której znajdują się najlepsze pola golfowe w Europie, znalazło się także te, które znajduje się właśnie w Polsce. Nazywa się Sand Valley Golf Resort i znajduje się w Gdańsku. Gra w golfa to doskonała aktywność dla całej rodziny, a także sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu, wśród pięknych okoliczności przyrody. Dodatkowo Gdańsk jest miejscowością, w której znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Piękna pogoda to także okazja do długich spacerów po gdańskiej plaży.

Urokliwa miejscowość - Jasło

W Polsce istnieje wiele urokliwych miejscowości, które doskonale sprawdzą się na weekendowy wyjazd. Jeśli zależy nam na odpoczynku z dala od dużej liczby turystów, to właśnie niewielka miejscowość może okazać się strzałem w dziesiątkę. Taką miejscowością, którą warto odwiedzić na weekend jest Jasło. Pogoda, jaka panuje w Polsce wiosną i latem, gdy dni są długie i słoneczne to doskonała okazja na odwiedzenie tego miasta. Znajduje się tam aquapark i różnego rodzaju muzea. Niewiele osób wie, że Jasło nazywane jest stolicą polskiego wina. Co roku, latem organizowane są w Jaśle międzynarodowe dni wina. Dla miłośników tego trunku weekend w tym mieście z pewnością okaże się doskonałą atrakcją!

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.