Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że Zatoka Gdańska stanowi jedno z najprzyjemniejszych miejsc do życia w całym kraju. Być może górale się nie zgodzą z tym stwierdzeniem, ale bliskość morza i piaszczystych plaż działa na wielu Polaków jak magnes nie tylko w sezonie letnim, ale również do życia na stałe. Dlatego właśnie nowe budynki powstają w zawrotnym tempie.

Troska o czystość

Finalna inwestycja oraz pierwsze mieszkania lub biura w danym budynku to zaledwie szczyt góry lodowej. Na etapie budowania wieżowca trzeba zwracać szczególną uwagę na detale. Należą do nich odpowiednie poprowadzenie kabli przeciwpożarowych, jak również zaprojektowanie stabilnych podstaw. W przeciwnym wypadku budynek okaże się niestabilny i nie będzie mógł spełniać funkcji, do których został przeznaczony. A co w kwestiach porządkowych? Do właściwego utrzymywania czystości okien na zewnątrz trzeba wynająć podnośniki. Gdańsk cieszy się popularnością nie tylko dzięki bliskości morza, ale także dużej liczbie siedzib firm z branży technologicznej, które ulokowane są w stale rosnącej liczbie wieżowców.

Na etapie budowy

Koncept budowania wieżowców nieco się różni od tradycyjnych budynków. Mają na to wpływ dwa kluczowe aspekty. Przede wszystkim mamy do czynienia z bardzo wysoką konstrukcją, na którą niezwykle ciężko przetransportować nie tylko materiały, ale przede wszystkim ciężkie maszyny niezbędne do pracy na kilkudziesięciu metrach nad ziemią. Do przewożenia takich urządzeń służą przede wszystkim windy budowlane, których odpowiednie umieszczenie może mieć kluczowe znaczenie dla całej konstrukcji. Nie można również zapominać o problemie związanym z obecnością w centrum miasta. Wszelkiego rodzaju transport gruzu, materiałów czy maszyn musi być przeprowadzony w zgodzie z tętniącym życiem, zakorkowanym miastem. Warto mieć to na uwadze przy okazji wykonywania tak istotnej inwestycji.

Codzienne trudności

Deweloper nie siedzi tylko i wyłącznie w swoim gabinecie pełnym oprawionych w ramki dokumentacji wygranych przetargów. Taka praca wymaga ciągłego ruchu i spotkań z osobami wszelkiej maści. Jeżeli chodzi o uzyskanie samej zgody na realizację inwestycji, to w tym celu należy wpierw zgłosić się do urzędu gminy lub miasta. W przypadku centrum aglomeracji natkniemy się oczywiście na strefy płatnego parkowania. Warto również pamiętać o konieczności organizacji materiałów oraz targowanie się o każdą sztukę w celu zbicia z ceny. Wreszcie trzeba koordynować działania robotników oraz podwykonawców.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.