Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Ostatnie kilkanaście miesięcy zmusiło wielu pracowników do pracy zdalnej, we własnych czterech ścianach. Pomału jednak wracamy do tradycyjnego funkcjonowania, co wywołuje mieszane uczucia wśród pracowników. Aby przygotować się na ich powrót, można przygotować wnętrze biura w sposób całkowicie inny, niż miało to miejsce jeszcze jakiś czas temu.

Horyzont bez żadnych smug

Warto zastanowić się, w jaki sposób pracownicy mogliby każdego dnia czuć się wyjątkowo. Sam remont i przemeblowanie biura może nie wystarczyć. Należy zwrócić uwagę na malutkie detale, dzięki którym każda z osób spędzających te osiem godzin każdego dnia w kilkunastopiętrowym wieżowcu poczuje się wyjątkowo. Trzeba zacząć od regularnego stawiania na absolutne detale, o których często zapominamy. Czymś takim może być mycie okien. Widok rozpościerający się z wysokości kilkudziesięciu metrów może działać mobilizująco na każdego. Do takiej operacji konieczny jest podnośnik koszowy. Gdańsk, Warszawa, Poznań - w każdej metropolii na terenie naszego kraju znajdziemy dużą liczbę budynków, w których pracownicy mogą podziwiać panoramę miasta każdego dnia.

Jaki kolor ścian wybrać?

Pierwszy krok każdego remontu to oczywiście zmiana wizualna. Niektóre z pomieszczeń mogą wymagać gruntownych zmian, inne drobnego odświeżenia. Właśnie takie okazje jak przebudowa sprawiają, że można eksperymentować ze zmianą koloru ścian. Farby pantone mogą bardzo dobrze do tego posłużyć. Należy jednak pamiętać, że mówimy o przestrzeni biurowej. Kolory tam dominujące powinny spełniać dwa kluczowe aspekty. Pierwszym z nich jest konieczność zachowania spokoju, skupienia oraz koncentracji przez pracowników. Z tego powodu krwista czerwień dominująca w pomieszczeniach odpada. Jeżeli istnieje taka możliwość, to poprzez kolor ścian można przemycić wartości firmy lub barwy jej logo. W siedzibie Facebooka większość ścian pomalowana jest na niebieski kolor.

Poczuj się jak w domu

Chociaż w każdym biurze musi znajdować się przede wszystkim stanowisko pracy, nie można zapominać o detalach. Biurko i krzesło są fundamentalne, natomiast nie można zapominać o miejscu na detale. Pracodawca przyjmuje swój zespół z powrotem, po niemal półtorarocznej rozłące. To oni siedzieli w domu, otoczeni fotografiami rodzinnymi i wsparciem najbliższych. Warto pomyśleć o tym, żeby pracownicy mogli stworzyć chociaż kilka metrów swojej prywatnej przestrzeni. Gwoździe budowlane świetnie posłużą do powieszenia ulubionych zdjęć dzieci, natomiast dodatkowe miejsce na biurku pozwoli na zabranie swojej ulubionej rośliny do biura.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.