Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Od kilku lat widzimy znaczący wzrost zainteresowania zakupami przez internet. Mówimy tutaj nie tylko o klientach indywidualnych, dla których zdecydowanie łatwiejszym miejscem do zakupów od galerii handlowej jest własna kanapa. Trzeba także pamiętać o biznesowych partnerach i łatwiejszej logistyce z ich własnej perspektywy.

Co można sprzedawać w internecie?

I właśnie z powodu rozmaitej klienteli musimy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje nieograniczony potencjał rynku e-commerce. Skupmy się na chwilę na przedsiębiorcach. Ich zakupy to w dużej mierze materiały lub półprodukty, które na samym końcu mają dać efekt końcowy. Nie można także zapominać o rozmaitych urządzeniach pozwalających na wykonywanie właściwej jakości produktów, używanych niezwykle często w fabrykach oraz innych tego typu zakładach. Należą do nich manometr kwasowy oraz rozmaite przenośniki, które znacząco wpływają na logistykę oraz efektywność działań. E-commerce pomaga rzecz jasna klientom indywidualnym w nieco bardziej przyziemnych i codziennych zakupach, takich jak odzież i obuwie, a także rozmaita elektronika.

Właściwe przygotowanie przestrzeni

Oczywiście sam proces zachodzący od naszego kliknięcia "kupuj" do pojawienia się kuriera pod naszymi drzwiami zajmuje nieco czasu. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, jak wiele osób musi wykonać pracę przy całej logistyce. Mowa tutaj zarówno o osobach z obsługi technologicznej - programistach sklejających do kupy cały sklep w internecie, ale również pracownikach fizycznych. To właśnie oni spędzają godziny na magazynie po to, aby jak najszybciej nasze produkty zostały dostarczone. Rzecz jasna z podobnych rozwiązań korzystają także firmy. Dlatego właśnie należy wyposażyć takie magazyny zarówno w stołówkę, jak również szatnie i kabiny prysznicowe. Wrocław, Poznań, Kraków - na obrzeżach wielu polskich metropolii znajdziemy naprawdę dużo przestrzeni magazynowych, wykorzystywanych przy okazji sprzedaży produktów w internecie.

Wsparcie techniczne

Wreszcie trzeba zwracać szczególną uwagę na to, jak wygląda nasza strona internetowa. Oczywiście na pierwszym miejscu zauważamy aspekty techniczne, takie jak jej płynność czy też funkcjonalność. Nie możemy jednak zapominać nad tym, w jaki sposób ułatwić klientowi dostęp do interesujących nas akcji. Projektowanie takich ścieżek ma niezwykle duże znaczenie w momencie, w którym chcemy doprowadzić do odpowiedniej transakcji. Coraz większe grono specjalistów rynku e-commerce właśnie zwraca uwagę na tworzenie pozytywnych doświadczeń.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.