Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

W ostatnich latach kamień jest pożądanym surowcem, z którego wykonywane są konkretne elementy w domu. Wszystko przez to, że materiał ten jest kojarzony z szykiem, bogactwem i najwyższą jakością. Obecnie kamień jest powszechnie wykorzystywany do wykonania schodów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Przy wyborze schodów problematycznym aspektem jest wybór rodzaju kamienia. Najczęściej klienci szukający trwałych schodów, które będą służyć na długie lata i wybierają schody granitowe oraz marmurowe. W poniższym tekście przedstawiamy zalety obu kamieni, dzięki czemu dobierzesz schody do swoich potrzeb.

Schody granitowe jako symbol jakości i trwałości

Granit jest skałą otrzymywaną pod wpływem 1400°C. Dzięki procesowi powstania tego kamienia słynie on z niezwykłych właściwości fizycznych. Mówiąc o właściwościach, chodzi tutaj o niesamowitą trwałość i wytrzymałość granitu. Z tego względu decydując się na schody granitowe, możemy być pewni, że będą one odporne na zarysowania oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, granit charakteryzuje się niską chłonnością, dlatego z tego kamienia wykonuje się schody zewnętrzne.

Marmur, a granit – czym się od siebie różnią?

Główne schody wewnętrzne do domu powinny charakteryzować się estetyką, funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem. W końcu schody w domu są czołowym elementem kształtującym aranżację domowego wnętrza. Schody granitowe cieszą się wielką popularnością, lecz także wiele klientów wybiera schody z marmuru. Marmur jako kamień uchodzi za szlachetny i ekskluzywny kruszec. Schody z marmuru, jak i te wykonane z granitu również są trwałe oraz niezniszczalne. To, co jednak wyróżnia marmur od granitu to unikalny wygląd. Każdy, kto patrzy na marmur, jest zachwycony jego barwami oraz ukształtowaniem. Wybierając schody z marmuru, oczarujemy nie tylko domowników, ale i również gości.

Jakie schody kamienne wybrać?

Schody wykonane z kamienia na przykład schody granitowe to najlepszy wybór dla osób szukających trwałych materiałów. Co więcej, oprócz solidności powyżej omówione kamienie wyglądają przepięknie. Dobór odpowiedniego surowca, z którego zostaną wykonane nasze schody, powinniśmy wziąć pod uwagę swoje gusta oraz wymagania. Pamiętajmy jednak, że wygląd to drugorzędna rzecz i przy wybieraniu schodów należy wybrać takie, które gwarantują funkcjonalność i bezpieczeństwo. Zarówno schody granitowe, jak i marmurowe dzięki właściwościom fizycznym mogą być z powodzeniem traktowane jako inwestycje służące na wiele lat.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.