Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Schody stanowią bardzo ważny element wielu miejsc – domów mieszkalnych, przedsiębiorstw, fabryk, a nawet chodników. Były już znane w czasach prehistorycznych. Ułatwiają nie tylko komunikację, ale stanowią ozdobny element wielu aranżacji zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dlatego ich konstrukcja powinna być dokładnie przemyślana i zaplanowana, najlepiej przez firmę, która posiada bogate doświadczenie w ich montażu. Na jakie schody zdecydować się w domu jednorodzinnym? Podpowiadamy!

Schody – bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania

Schody występują praktycznie w każdym domu. Lecz nie każdy zdaje sobie sprawę, że jest to jeden z najbardziej skomplikowanych elementów budowy. To od nich zależy bezpieczeństwo domowników. Ze schodów korzystamy każdego dnia, więc warto dokładnie przemyśleć ich umiejscowienie, rozmiar oraz materiał, z którego zostaną wykonane. Oprócz tego, że muszą spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa i być funkcjonalne, powinny stanowić ozdobny element i przykuwać wzrok. Dlatego tak ważny jest rodzaj materiał, na który się zdecydujemy.

Schody w domu – jakie wybrać?

Niezależnie czy podejmujemy decyzję odnośnie schodów wewnętrznych czy zewnętrznych, przy ich wyborze powinniśmy kierować się takimi samymi rozwiązaniami. Powinny być one odporne zarówno na wysokie jak i niskie temperatury, łatwe w czyszczeniu i odporne na zarysowania. To bardzo ważne cechy, gdy chcemy by schody służyły nam latami.

Granit płomieniowany to trwały rodzaj materiału, który świetnie będzie wygląd wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz, np. tworząc unikatowe schody wejściowe do budynku. Granit płomieniowany to uniwersalne rozwiązanie, które dopasuje się do klimatu każdego mieszkania.

Cenionym materiałem budowlanym jest marmur. Jego zastosowanie świadczy często o luksusie i podnosi prestiż budynku. Schody marmurowe często stanowią główny element ozdoby pomieszczenia. Tym materiałem szlachetnym możemy wykończyć kominek, blaty w kuchni i łazience czy podłogi.

Interesujacym rozwiązaniem jest też połączenie stali z drewnem, jest to zdecydowanie cięższe rozwiązanie w utrzymaniu czystości, drewno stanowi materiał, o który trzeba po prostu bardziej dbać. Jednak takie połączenie jest na pewno ciekawe.

Schody w domu – jak je zaplanować?

Schody w domu powinny być dokładnie zaplanowane i przemyślane, bo późniejsza ewentualna przebudowa stanowi nie lada wyzwanie. Najlepiej te zadanie powierzyć specjalistom, którzy doradzą przy doborze lokalizacji oraz materiale, z którego zostaną wykonane. To ważne jeśli chcemy, by schody służyły nam latami i spełniały swoje funkcje.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.