Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Schody w naszym domu stanowią bardzo istotny element, który decyduje zarówno o komforcie użytkowania mieszkania, jak i o jego ogólnym wyglądzie i charakterze. Dlatego też ich wybór nie należy do najprostszych zadań. Powinien być dokładnie przemyślany, tak by stanowiły one spójny element, który będzie wypełniał wnętrze.

Schody granitowe – czy warto je posiadać?

Schody granitowe charakteryzuje ogromna wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia, dlatego też stanowią inwestycję na długie lata. Praktycznie nie da się ich zarysować czy poplamić. Dlatego idealnie sprawdzą się gdy posiadamy małe dzieci, które lubią napsocić lub domowe zwierzaki. Schody granitowe odporne są także na wysokie temperatury i warunki atmosferyczne, dlatego mogą też posłużyć jako schody zewnętrz budynku. Schody granitowe stanowią jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań dla domu, nieważne czy zastosujemy je wewnątrz czy na zewnątrz budynku, możemy liczyć na to, że zawsze będą wyglądały elegancko i stylowo i świetnie wkomponują się w każdy styl wnętrza.

Schody marmurowe – czy warto w nie inwestować?

Nie od dziś wiadomo, że marmur nie należy do najtańszych materiałów, w końcu jest szlachetnym materiałem budowlanym, którego zastosowanie często świadczy o luksusie, podnosi prestiż mieszkania. Marmurowe schody stanowią nie tylko funkcjonalny, ale i ozdobny element każdego wnętrza. Takie schody są eksponowane i często podświetlane, by jeszcze bardziej podkreślić ich prestiż. Nie ma co ukrywać, że marmur jest po prostu pięknym, naturalnym kamieniem. We wnętrzach stosuje się go nie tylko do wykonania schodów, ale i parapetów, kominków, blatów, mebli oraz podłóg.

Schody z kamienia – kiedy warto je wybrać?

Schody z kamienia stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które szukają wytrzymałych rozwiązań. Osoby, które cenią sobie porządne wykonanie oraz trwałość zdecydowanie powinny wybrać właśnie tę opcję. Kamień stanowi jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów, który stosowany jest do wykończenia wnętrz. Istnieje wiele rodzajów obróbek kamienia, więc z powodzeniem dopasujemy go do każdego stylu mieszkania i każdego rodzaju wnętrza. Schody z kamienia są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, są odporne na wilgoć oraz zanieczyszczenia.

Decydując się na odpowiednie schody, warto skonsultować swoją decyzję z projektantami oraz firmą wykończeniową. Ich specjalistyczna wiedza z tego zakresu pozwoli na to, że bez większego problemu dokonamy odpowiedniego wyboru.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.