Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Każdy przedsiębiorca chciałby z pewnością być uznawany za nowoczesnego i dostosowującego swój biznes do innowacyjnych trendów. Takie podejście dobrze wpływa także na relacje z aktualnymi pracownikami oraz przyszłymi kandydatami. Co zrobić, aby unowocześnić halę produkcyjną? Podpowiadamy!

Odnawialne źródła energii

Nic tak pozytywnie nie wpływa na nowoczesne postrzeganie danej firmy, jak jej widoczne zaangażowanie w ekologię i ochronę środowiska. Odnawialne źródła energii są naszą przyszłością i co do tego nikt już nie ma najmniejszych wątpliwości. Świetnym pomysłem dla firmy, która chce być uznawana za nowoczesną, będzie inwestycja w panele fotowoltaiczne lub pompy ciepła. Jeśli chodzi o hale produkcyjne, to takie rozwiązanie pozwalają znacznie obniżyć koszty energii oraz ogrzewania. Profesjonalni doradcy pomogą ci wybrać odpowiednią moc paneli solarnych, pokażą jak dobrać moc pompy ciepła oraz zorganizują montaż sprzętu. Nie musisz zatem martwić się o ich prawidłowe działanie.

Bezpieczeństwo

Nowoczesna hala produkcyjna to przede wszystkim taka, która dba o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim jej pracowników. Spełnianie koniecznych norm jest w tym przypadku bezwzględną koniecznoscią. Nie bój się zatem inwestować w kursy BHP, dokładnie sprawdzaj działanie wszystkich maszyn i zlecaj ich ewentualne serwisy. Staraj się także dbać o detale i sprzęty, które się zużywają. Niezbędnym elementem jest także odpowiedni system alarmowy, przeciwpożarowy oraz przeciwpowodziowy. Dodatkowym zabezpieczeniem np. przed ulatnianiem się gazu, są nowoczesne manometry wzorcowe, które dokonują pomiarów ciśnienia w sposób niezwykle precyzyjny.

Nowoczesne rozwiązania

Skoro wspomnieliśmy już o pompach ciepła, to rozwińmy nieco temat ogrzewania. Niezwykle modnym i nowoczesnym rozwiązaniem dla hal produkcyjnych, są w ostatnim czasie grzejniki kanałowe, które pozwalają na zaoszczędzenie znacznej części przestrzeni. Grzejniki tego typu wbudowane są najczęściej w podłodze pomieszczenia, oddając tym samym o wiele więcej ciepła, niż tradycyjne grzejniki wolnostojące. Jeśli dodatkowo na hali zamontujesz specjalny termostat, możesz mieć pewność, że odpowiednia temperatura będzie utrzymywana przez cały czas, a rachunki za ogrzewanie znacznie spadną. Termostat przyda się także w okresie letnim, gdy temperatura w pomieszczeniu powinna zostać obniżona.

Sposobów na unowocześnienie hali produkcyjnej jest naprawdę wiele. Dlaczego warto podjąć takie działania? Głównie z powodu budowania wizerunku marki, lepszej wydajności przedsiębiorstwa oraz dobrej opinii wśród pracowników.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.