Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wysokie budynki kojarzyły się w Polsce przede wszystkim z komunistycznymi blokami powstającymi nieco poza centrum miast, żeby służyć za doskonałe miejsce do mieszkania. Dzisiaj sprawa ma się znacznie inaczej, ponieważ niemal w każdej metropolii w kraju znajdziemy mnóstwo wielopiętrowych budynków, które służą przede wszystkim w celach biznesowych oraz turystycznych.

Przezroczyste ściany

Większość nowoczesnych wieżowców w dużej mierze posiada konstrukcję opartą na szkle oraz metalu. Oczywiście, ma to związek zarówno z wrażeniami wizualnymi, ale również finansowymi oraz architektonicznymi. Należy zwrócić uwagę, że znacznie łatwiej postawić lekką budowlę, w której wkład ciężkich materiałów, takich jak na przykład beton, jest zdecydowanie bardziej ograniczony. Jeżeli wieżowiec ma się prezentować w odpowiedni sposób, to powinien być on regularnie czyszczony, do czego niezbędny jest podnośnik koszowy. Gdańsk, Poznań, Warszawa - w każdym z tych miast bez żadnego problemu znajdziemy specjalistów, którzy zostawią błyszczące ściany zewnętrzne.

Wszechobecna sadza

W wielu budynkach, szczególnie tych starszej daty, cały czas możemy znaleźć mnóstwo nieekologicznych środków, które służą do ocieplania. Oczywiście, wszystkie substancje powstające na skutek spalania zostają wydzielone w bezpieczny dla mieszkańców sposób, a mianowicie przez komin. Jeżeli chcemy odpowiedniego wyglądu naszego budynku, to regularne malowanie kominów powinno być standardem dla wszystkich administratorów budynków. Wystarczy tylko wspomnieć o większym zainteresowaniu przy okazji zakupu lub wynajmu mieszkań - zadbany budynek zdecydowanie lepiej prezentuje się w oczach potencjalnego najemcy, niż rudera bez jakiegokolwiek zainteresowania ze strony administracji.

Produkcja różnych artykułów

Warto zastanowić się, dlaczego fabryki, niezależnie od produkowanych przez nie materiałów, niemal zawsze sięgają kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu metrów wysokości. Niezależnie, czy wytwarzane jest piwo, farby Sun Chemical, czy jakiekolwiek produkty z szeroko rozumianego przemysłu metalurgicznego, wszystkie szkodliwe substancje muszą zostać redukowane przez wszelkiego rodzaju filtry znajdujące się w kominach. Przez relatywnie ogromną liczbę filtrów, kominy muszą sięgać wysokości kilkudziesięciu metrów, dzięki czemu wpisują się one na stałe do wielkomiejskiej architektury, szczególnie jeżeli chodzi o obrzeża największych miast w naszym kraju.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.