Bookmarks

You haven't yet saved any bookmarks. To bookmark a post, just click .

Okres dojrzewania nierzadko stanowi twardy orzech do zgryzienia zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziców. Powinni oni dołożyć wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować swoją pociechę na wyzwania czekające ją w dorosłości, jednocześnie ostrożnie postępując z niezwykle intensywnie buzującymi hormonami. Małym krokiem ku znalezieniu konsensusu może być stworzenie jak najbardziej pasującej przestrzeni dla dziecka.

Industrializm w połączeniu z nowoczesnością

Nowojorskie kamienice od wielu lat stanowią bardzo istotną inspirację niemal wszystkich projektantów. Imitacja starej cegły lub jej naturalny odpowiednik w miejscu jednej ściany stała się pewnego rodzaju klasykiem, który jest bardzo często stosowany nie tylko w młodzieżowych sypialniach. Możemy się spotkać z takim rozwiązaniem również w gabinetach, sypialniach, czy nawet pokojach dziennych. Bardzo często dodawane są do tego metal pomalowany na czarno, oraz czarno-białe zdjęcia, które wyglądają, jakby zostały żywcem wyjęte z industrialnych dzielnic największych miast amerykańskich. Chociaż wiele pokojów młodzieżowych prezentuje się dość podobnie, to akurat połączenie cegły z metalem spotyka się z dużą aprobatą nie tylko rodziców, ale przede wszystkim nastolatków.

Odpowiednie dla alergików

Mnóstwo dzieci jest alergikami. Zarówno alergeny, jak również objawy pokazują się w zupełnie inny sposób u każdego nastolatka. Niektórzy dostają bardzo nieprzyjemnej i swędzącej wysypki, natomiast inni mają bardzo niebezpieczne duszności, które nie pozwalają prawidłowo funkcjonować układowi oddechowemu. Z tego powodu, oprócz samego projektu pokoju powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jak najmniej inwazyjne materiały, których stosujemy do remontu. Ekologiczne materiały budowlane znakomicie sprawdzą się w tej sytuacji. Nie powodują reakcji alergicznych, a dodatkowo właściwie oddziałują bardzo istotny dla młodego pokolenia temat troski o środowisko naturalne.

Back to oldschool

Industrialny Nowy Jork to bez wątpienia powrót do przeszłości. Być może warto wykazać się pomysłowością i stworzyć niezwykły pokój za bardzo mały koszt? Oczywiście nie oznacza to obniżenia jakości. Materiały tańsze mogą zostać właściwie wykorzystane i obrobione, co pozwoli na wykrzesanie z nich odpowiedniej funkcjonalności. Stare drewno z rozbiórki może przydać się przy okazji stworzenia każdego mebla potrzebne w młodzieżowej sypialni - od biurka, przez wielką szafę z dużą liczbą szuflad, aż po komfortowe łóżko.

by Bob Budowniczy

Read more posts by this author.